Informacje o roślinach owadożernych

Kapturnica to obecnie bardzo intrygująca roślina pochodząca z rodziny owadożernych. Kapturnica przeważnie występuje w Ameryce Północnej, chociaż niektóre jej odmiany wolno hodować też w Polsce. Jednakże naturalnym środowiskiem kapturnicy są powierzchnie bagienne, czyli rozliczne mokradła, tereny trawiaste, też występują one w otoczeniu zbiorników wodnych.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapturnice możemy dodatkowo zastać obecnie na kwaśnych glebach, torfie także pozostałych powierzchniach bazujących na piasku. Kapturnice to rośliny, które nie lubią ciemności także mroku, wręcz przeciwnie wolą słońce, tak więc znajdziemy je dodatkowo na terenach nasłonecznionych, gdzie są wystawione na spore działanie promieni słonecznych. Continue reading „Informacje o roślinach owadożernych”

Hodowla i uprawa roślin

Bezsprzecznie każdy wie, że kapturnica jest rośliną, która żyje na bagnach dodatkowo torfowiskach, w zasadzie na terenach Ameryki Północnej. Wszak kapturnicę zdołamy również spotkać w ogrodach botanicznych dodatkowo w szklarniach, mnogość osób hoduje ją również w domu. Jednakże jest kilka rzeczy, o jakich warto pamiętać, jeżeli hodujemy lub chcemy hodować taką roślinę.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapturnice to rośliny, które kochają światło, powinny mieć więc niezwykle wielką ilość światła co najmniej przez dwanaście godzin dziennie. Wilgotność powietrza powinna wynosić około 40 do 60 procent, natomiast temperatura od 20 do 35 stopni w lecie, oraz również od 0 do 15 stopni w zimie. Musimy pamiętać, iż w naturalnych warunkach kapturnica rośnie na terenach bagnistych, tak więc jej hodowanie wymaga, ażeby roślina ta miała non stop mokre podłoże, z kolei podłożem tym powinien być z pewnością kwaśny torf z piaskiem (najlepiej gruboziarnistym). Continue reading „Hodowla i uprawa roślin”

Torf dla roślin

Kapturnica to bardzo atrakcyjna roślina występująca w północnej Ameryce. Rośnie ona zasadniczo na terenach bagnistych, na mokradłach bądź też na torfowiskach także innych terenach piaskowych. Roślina ta ubóstwia słońce także potrzebuje sporą ilość promieni słonecznych do życia. Kapturnica należy do rodziny roślin owadożernych.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Za pomocą słodkiego także pachnącego nektaru, i również pięknych jasnych kolorów także barw zwabia do siebie rozmaitego rodzaju owady, które wpadają w jej śmiercionośną pułapkę. Roślina ta ma niemało odmian, gatunków także podgatunków, niektóre z nich wolno hodować także w Polsce, nawet w warunkach domowych. Jednak bardzo ważkie jest zapewnienie kapturnicy odpowiednich warunków do życia, a więc mokrego podłoża, odpowiedniej ilości światła także właściwej temperatury. Continue reading „Torf dla roślin”

Wizyta w ogrodzie botanicznym

Kapturnica to niezwykle fascynująca oraz egzotyczna roślina. Rośnie w zasadzie na terenach bagnistych znajdujących się we wschodniej części Ameryki Północnej. Niemniej jednak ażeby ujrzeć na żywo tą roślinę wcale nie trzeba jechać do Ameryki Północnej.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Zdołamy ją współcześnie odszukać także w wielu ogrodach botanicznych, co ciekawe poniektóre odmiany kapturnicy wolno nawet pielęgnować w warunkach domowych, tak więc współcześnie możemy mieć tą niezwykłą roślinę nawet w swoim domu. Istotnie pielęgnacja kapturnicy nie jest bezproblemowa, gdyż jak już zahaczyliśmy jest to roślina egzotyczna. Pochodzi ona z rodziny roślin owadożernych, zaś więc żywi się ona owadami. W który sposób je zwabia? Kapturnica wydziela słodki oraz woniejący nektar, jaki jest znakomitym wabikiem na rozliczne owady. Continue reading „Wizyta w ogrodzie botanicznym”

Występowanie roślin egzotycznych

Kapturnica to niezwykle fascynująca roślina, jaka pochodzi z rodziny owadożernych. Występuje ona przede wszystkim na bagnach w Ameryce Północnej, a dokładniej w jej wschodniej części. Możemy dzisiaj wyróżnić dziewięć gatunków, a też rozliczne mnogie mieszańce tej rośliny.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jak już wzmiankowaliśmy kapturnica pochodzi z rodziny roślin owadożernych, naturalnie więc wabi ona owady za pomocą osobliwego przyjemnego nektaru o głębokim zapachu. Zwabione owady toną w wodzie deszczowej, jaka w większości wypadków wypełnia wnętrze rośliny. Pożądane byłoby też wspomnieć o wyglądzie kapturnicy. Posiada ona liście, jakie sięgają do metra długości, są to tak zwane liście pułapkowe. Zawierają one substancje trawienne, a też inne bakterie, jakie wspomagają rozkład substancji organicznych. Continue reading „Występowanie roślin egzotycznych”