Pielęgnacja trudnych okazów

Kapturnica to roślina egzotyczna, jaka należy do rodziny roślin owadożernych. Występuje ona przede wszystkim w Ameryce Północnej na terenach słonecznych także bagnistych, to znaczy na mokradłach lub torfowiskach, oraz także na kwaśnych glebach. Oczywiście posiada ona niezwykle fascynujący mechanizm polowania. Kapturnica wabi owady słodkim nektarem, który wydziela, a także wyraźnym ubarwieniem dzbanków.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nektar gromadzi się na krawędziach dzbanków, jaka jest pokryta śliskimi włoskami, co sprawia, iż owady nie umieją się na niej podtrzymać. Tak więc zazwyczaj zwabione owady spadają w dół dzbanka, który jest wypełniony wodą deszczową, a także enzymami trawiennymi, które rozkładają ciało owadów. Oczywiście mechanizm ten jest ogromnie intrygujący, oraz także niezwykle niesamowity. Continue reading „Pielęgnacja trudnych okazów”

Wyjątkowe rośliny ozdobne

Niektórzy może dawno temu słuchali o takiej roślinie jaką jest kapturnica, inni z kolei zapewne pierwszy raz stykają się z tą nazwą. Nie ma w tym nic szczególnego, bo roślina ta należy do roślin znajdujących się w Ameryce Północnej. Jest to roślina bagienna, a więc w naturalnym środowisku możemy ją odkryć tylko na bagnach. Kapturnica to roślina egzotyczna, jaka należy do rodziny owadożernych.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Aktualnie możemy wymienić dziewięć odmian kapturnicy, pośród jakich wyszukamy dodatkowo mnogie mieszańce, jakie co ciekawe w wielu przypadkach są o wiele wybitniej odporne. A jakie jest wykorzystanie kapturnicy? A więc dzisiaj jest ona wykorzystywana, na przykład w ogrodach botanicznych, i także w szklarniach, z pewnością więc należałoby wybrać się w takie miejsce, aby zobaczyć tą niezwykłą roślinę, i także inne egzotyczne plus dziwne rośliny. Continue reading „Wyjątkowe rośliny ozdobne”

Kolorowy świat roślin

Kapturnica to roślina pochodząca z rodziny owadożernych, a więc tak naprawdę jest ona rośliną drapieżną. Jakkolwiek jej wygląd w żadnym wypadku na to nie wskazuje, albowiem kapturnica jest istotnie śliczną rośliną o cudownym ubarwieniu.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dziś możemy wyróżnić mniej więcej dziewięć odmian tej rośliny, a także mnóstwo podgatunków plus mieszańców, z których każda roślina ma inne kolory plus barwy. Kapturnice posiadają też kwiaty o różnorodnych barwach, między innymi możemy wyróżnić kolory takie jak czerwień, biel, zieleń, kolor żółty bądź również różowy. Kwiaty pojawiają się w okresie wczesnej wiosny, lub spóźnionym latem, czyli na przełomie marca plus czerwca. Mają one na pewno właściwie specyficzny, parasolowaty kształt, blisko pięć płatków, a średnica wynosi od trzech do dziesięciu centymetrów. Continue reading „Kolorowy świat roślin”