Informacje o roślinach owadożernych

Kapturnica to obecnie bardzo intrygująca roślina pochodząca z rodziny owadożernych. Kapturnica przeważnie występuje w Ameryce Północnej, chociaż niektóre jej odmiany wolno hodować też w Polsce. Jednakże naturalnym środowiskiem kapturnicy są powierzchnie bagienne, czyli rozliczne mokradła, tereny trawiaste, też występują one w otoczeniu zbiorników wodnych.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapturnice możemy dodatkowo zastać obecnie na kwaśnych glebach, torfie także pozostałych powierzchniach bazujących na piasku. Kapturnice to rośliny, które nie lubią ciemności także mroku, wręcz przeciwnie wolą słońce, tak więc znajdziemy je dodatkowo na terenach nasłonecznionych, gdzie są wystawione na spore działanie promieni słonecznych. Continue reading „Informacje o roślinach owadożernych”

Pielęgnacja trudnych okazów

Kapturnica to roślina egzotyczna, jaka należy do rodziny roślin owadożernych. Występuje ona przede wszystkim w Ameryce Północnej na terenach słonecznych także bagnistych, to znaczy na mokradłach lub torfowiskach, oraz także na kwaśnych glebach. Oczywiście posiada ona niezwykle fascynujący mechanizm polowania. Kapturnica wabi owady słodkim nektarem, który wydziela, a także wyraźnym ubarwieniem dzbanków.

roślina
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nektar gromadzi się na krawędziach dzbanków, jaka jest pokryta śliskimi włoskami, co sprawia, iż owady nie umieją się na niej podtrzymać. Tak więc zazwyczaj zwabione owady spadają w dół dzbanka, który jest wypełniony wodą deszczową, a także enzymami trawiennymi, które rozkładają ciało owadów. Oczywiście mechanizm ten jest ogromnie intrygujący, oraz także niezwykle niesamowity. Continue reading „Pielęgnacja trudnych okazów”